Praca edytora zdjęć i filmików o słodkich zwierzaczkach

Internet daje naprawdę ciekawe możliwości pracy. Wczoraj pisałam o zaletach pracy w Google przy projekcie Street View. To jest dopiero przyjemna robota. Nie każdy jednak może dostać się do Google – wymagania wobec kandydatów są spore. Na szczęście są inni pracodawcy, którzy umożliwiają robienie rzeczy nietypowych, ale dających sporo fanu. Można np. zajmować się przez cały dzień słodkimi kociakami, pieskami i uśmiechniętymi lemurami.

Serwis BuzzFeed.com, który specjalizuje się w wyszukiwaniu takich zdjęć, filmików i materiałów, które mają potencjał do tego, by masowo rozprzestrzenić się w Internecie, poszukuje osoby, której zadaniem w pracy będzie wyszukiwanie materiałów, które zawierać będą słodkie zwierzaki. Do zadań należy wyszukiwanie treści, układanie jej w listy i tematy oraz publikowanie.

Co trzeba umieć by dostać taką przyjemną fuchę? Przede wszystkim czuć internet w kontekście tego, co może stać się niezwykle popularne. Poza tym szybko i sprawnie pisać, dotrzymywać terminów oraz mieć ogromne poczucie humoru oraz wrażliwości na zwierzęta.

Praca – mimo iż w teorii mogłaby być wykonywana z każdego miejsca na ziemi pod warunkiem dostępu do internetu, jest stacjonarna i ulokowania w biurze buzzfeed w Nowym Jorku. I jak wam się taki pomysł na spędzanie dnia w pracy na oglądaniu kotków i piesków podoba? Dla mnie bomba!