Odznaczenia za długoletnią pracę

starszy pracownik4 Odznaczenia za długoletnią pracę

Coraz częściej zmieniamy pracę. Osoby które rekrutuję, rzadko kiedy mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w jednej firmie. Średnio, pracują w jednym miejscu 2-3 lata. Kiedy zatem słyszę o nagrodach za 25lecie pracy zastanawiam się gdzie można znaleźć takich pracowników i ilu ich jeszcze zostało. Nic dziwnego, że firmy doceniają taką lojalność.

Brytyjska firma Asda docenia lojalność pracowników na kilka sposobów. Przede wszystkim nagrodą pieniężną (która jednak mówiąc szczerze jest naprawdę niewielka – 300 Funtów po 25 latach lojalności to niezbyt wygórowana premia). Dodatkowo pracownik otrzymuje tydzień dodatkowego wolnego (i tak jest co 5 kolejnych lat pracy dla pracodawcy). Najważniejsze jednak jest to, że każdy pracownik, po każdym przepracowanym roku otrzymuje specjalną odznakę wyrażającą staż pracy, którą nosi na swoim firmowym uniformie. Dzięki temu, wszyscy w firmie widzą, kto jest “nowy” a do kogo można zwrócić się z pytaniem czy problemem, zna bowiem firmę na wylot.

Pracownik z najdłuższym stażem przepracował w Asda już 51 lat.

Jak uważacie, czy takie epatowanie na zewnątrz stażem pracy to dobry czy zły pomysł?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Odznaczenia za długoletnią pracę”

  1. emigrant says:

    Pani sobie przeliczy zarobek w funtach na złotówki… będzie miała Pani odpowiedź dlaczego w UK pracownicy potrafią pracować całe życie w jednej firmie…

    A w biedolandzie dalej rzuca się pracą dla “oferty” lepiej płatnej o 100 złotych ?