Inteligentny długopis – nie zrobisz nim błędów w CV

lernstift hand writing e1360621576808 Inteligentny długopis  nie zrobisz nim błędów w CV Dysortografia stała się ulubioną wymówką tych, którzy są na bakier z zasadami ortografii? Nie uczyłeś się w szkole i nie czytałeś książek? Nie, mam dysortografię! Takie wymówki słychać nawet na rozmowach kwalifikacyjnych podczas testów, w których kandydaci muszą napisać kilka zdań. Inteligentny długopis, który stworzyli niemieccy projektanci na pewno przydałby się takim osobom.

Firma Lernstift planuje wprowadzić na rynek długopis, który dba o to, byśmy podczas pisania nie popełniali błędów ortograficznych i byśmy ładniej pisali. Długopis ma pracować w dwóch trybach – dla dysortografików (dbając o redukcję błędów ortograficznych) oraz dla dysgrafików (by wyrazy były czytelne). Praca nad poprawą błędów ma odbywać się za pomocą wibracji, które mają sygnalizować osobie piszącej popełniany błąd.

Czy długopis się przyjmie? Na razie jest na etapie testów. Przydałby wam się taki – czy skoro korzystamy głównie z komputerów nie jest już potrzebny?

źródło:antyweb.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Inteligentny długopis – nie zrobisz nim błędów w CV”

 1. Lokaty bankowe napisał(a):

  Mam pewne wątpliwości co do tego, czy ten wynalazek działa.

  Jeśli tak, to byłaby to świetna wiadomość. Takie urządzenie miałoby nieocenioną przydatność w procesie edukacyjnym – dzieci na bieżąco informowane o popełnianych błędach szybko porzuciłyby złe nawyki.

 2. MJ napisał(a):

  Hehe… tytuł kompletnie z bani.
  Pokażcie mi kandydata, który wysyła CV pisane ręcznie ;P