Ile spalasz kalorii w pracy?

Przytyłeś w pracy? Może twoja praca jest mnie wymagająca energetycznie niż poprzednia, a ty jesz tyle samo? Różnice pomiędzy zapotrzebowaniem energetycznym w poszczególnych pracach jest zdecydowanie różne. Strażak spala około 7 razy więcej kalorii na godzinę niż pracownik biurowy!

Ile kalorii potrzebuje pracownik biurowy? W ciągu całego dnia pracy spali zaledwie około 550 kalorii (w takim układzie dzienne przyjmowanie 2000 kalorii wydaje się grubym zbytkiem – nic dziwnego, że tak tyjemy). Jeśli pracujesz w sprzedaży w terenie, to ruszasz się nieco więcej (nawet jeśli głównie jeździsz autem) i spalasz około 136 kalorii na godzinę (w zależności od masy ciała i jego struktury). To już daje nam ponad 1000 kcal spalonych w pracy. Porównywalna do pracy handlowca pod względem zapotrzebowania energetycznego jest praca pielęgniarki, ale już pomoc domowa spala nieco więcej.

Najbardziej wymagające energetycznie są oczywiście prace fizyczne – w takich pracach jak strażak czy drwal można spalić nawet do 500 kcal w godzinę!