360 burgerów na godzinę – czy maszyna odbierze ludziom pracę?

hamburgery 360 burgerów na godzinę   czy maszyna odbierze ludziom pracę?

Większy poziom bezrobocia, to nie tylko efekt złej sytuacji ekonomicznej. To również bardzo prosty wynik tego, że wbrew temu co mówią statystyki przyrostu naturalnego, mocno się rozmnożyliśmy. Pracy nie ma po prostu dla wszystkich. A dodatkowo usprawnienia które pomagają nam w codziennej pracy niekiedy tą pracę zabierają. I choć są maszyny, które zastępując prace czterech ludzi, wymagają pięciu do obsługi, to takie maszyny jak Burgeon, mogą rzeczywiście zredukować zatrudnienie w restauracjach fast food.

Burgeon to maszyna stworzona przez firmę Momentum Machines. Jest w stanie zastąpić pracownika kuchni i wyprodukować 360 hamburgerów na godzinę – to w zasadzie jeden burger co 10 sekund. No i maszyna nie potrzebuje przerwy na kawę, lunch czy toaletę. Nie sprawdzi też, czy przygotowany burger jest smaczny, ale podgrzeje bułkę, usmaży mięso, a nawet poukłada na bułkę pomidory i pikle.

Tego typu sprzęt sprawdzi się jedynie w restauracjach o dużym natężeniu ruchu – prawda jednak taka, że pracowników będzie można zatrudnić o kilku mniej. Jak uważacie – czy maszyny są w stanie zabrać nam pracę?

Dodaj komentarz

One Response to “360 burgerów na godzinę – czy maszyna odbierze ludziom pracę?”

  1. emigrant napisał(a):

    Ktoś te maszyny projektuje, ktoś musi je dostarczyć, ktoś zaprogramowac, ktoś serwisować, ktoś dostarczyć energię etc etc…
    Jeżeli maszyna zabiera pracę to tylko głupkowi który potrafi obsłużyć skomplikowane narzędzie jakim jest metalowa łopatka do obracania smażonych kotletów… dając jednocześnie masę pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.