Techniki produktywności – dopasuj je do siebie

Masz poczucie, że gdybyś tylko potrafił lepiej zarządzać sobą w czasie, mógłbyś zrobić wiele rzeczy o wiele szybciej i byłbyś mniej zestresowany? Próbowałeś nawet techniki Pomidora, Kanban lub GTD, ale nie zauważyłeś poprawy? Może wybrałeś nieodpowiednią technikę?
Sposobów na to, jak zwiększać osobistą produktywność i lepiej zarządzać swoimi zadaniami jest sporo – wpiszcie sobie w google „techniki produktywności” i od razu będziecie mogli znaleźć przynajmniej kilka sposobów na to, jak sobie pomóc. Jak się jednak okazuje, nie każda metoda jest dobra dla każdego.

Osoby, które pracują nad poprawianiem swojej efektywności pracy często wypróbowują 1-2 techniki, a kiedy ich efektywność nie ulega zmianie poddają się uważając, że opisywane przez specjalistów metody po prostu nie działają. tymczasem cała zabawa polega na tym, żeby znaleźć właściwą dla siebie metodę. Jaki jest na to sposób? Niestety nie ma lepszego niż sukcesywne wypróbowywanie wielu technik. Zasada jest jedna – organizowanie pracy metodą którą wybierzecie musi zajmować mniej czasu wraz z zadaniami do wykonania, niż potrzebowalibyście na wykonanie zadań bez żadnej metody. Dobra produktywność to po prostu takie zarządzanie zadaniami, by szybciej je zrobić i mieć więcej czasu a nie przekładanie kartek z jednej strony biurka na drugą.