Rezerwacja urlopu w czasie pracy?

holiday jean labbe Rezerwacja urlopu w czasie pracy?

Czy już myślicie o wakacjach? Wielu pracowników już teraz planuje wakacyjne podróże – po pierwsze dlatego, że w wielu firmach obowiązują plany urlopowe i sporo ludzi już wie, kiedy będą mieć wakacje, a po drugie dlatego, że wiele biur podróży oferuje wysokie rabaty na oferty tzw. first minute. Kiedy przeglądamy te oferty? W czasie pracy!

Z badań jednego z brytyjskich biur podróży wynika, że czasem w którym ich oferty cieszą się największą odwiedzalnością potencjalnych klientów, to godziny między 9.00 – 17.00 w dni powszednie. Ponad połowa osób, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy była na wakacjach z biurem podróży, swoje wakacje zaplanowała i zarezerwowała w czasie pracy. Średnio, czas rezerwacji i wyboru oferty zajął 2 godziny. Zaledwie 4% pracowników, którzy rezerwowali wycieczki podczas godzin pracy przyznało się do tego, że ich managerowie wiedzieli na co poświęcają oni czas.

A czy wam zdarzyło się planować wyjazd czy rezerwować hotel lub samolot w czasie godzin pracy? Czy gdyby szefowie dali nam świadomie 2-3 godziny czasu na zaplanowanie urlopu w pracy, to uznalibyśmy to za miły gest?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Rezerwacja urlopu w czasie pracy?”

  1. Malwina says:

    “Czy gdyby szefowie dali nam świadomie 2-3 godziny czasu na zaplanowanie urlopu w pracy, to uznalibyśmy to za miły gest?”
    To bardzo ciekawy pomysł, sama bym na to nie wpadła:) Chociaż chyba niestety nieco nierealny przy naszych obecnych realiach. Gdyby jednak pracodawca dał mi taką możliwość, to na pewno spotkałoby się to z moją dużą aprobatą. Pracodawca pokazałby w ten sposób, że rozumie i docenia potrzeby osobiste pracownika.

  2. emigrant says:

    A jak u polaczków? ZERO rezerwacji z uwagi na coraz większą biedę.

    ps. W większości angielskich biur jest coś takiego co nazywają przerwą na lunch… od 30-60 min – jedni idą na lunch, a inni załatwiają różne swoje sprawy na swoich prywatnych laptopach…np rezerwują wakacje.