Rezerwacja urlopu w czasie pracy?

Czy już myślicie o wakacjach? Wielu pracowników już teraz planuje wakacyjne podróże – po pierwsze dlatego, że w wielu firmach obowiązują plany urlopowe i sporo ludzi już wie, kiedy będą mieć wakacje, a po drugie dlatego, że wiele biur podróży oferuje wysokie rabaty na oferty tzw. first minute. Kiedy przeglądamy te oferty? W czasie pracy!

Z badań jednego z brytyjskich biur podróży wynika, że czasem w którym ich oferty cieszą się największą odwiedzalnością potencjalnych klientów, to godziny między 9.00 – 17.00 w dni powszednie. Ponad połowa osób, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy była na wakacjach z biurem podróży, swoje wakacje zaplanowała i zarezerwowała w czasie pracy. Średnio, czas rezerwacji i wyboru oferty zajął 2 godziny. Zaledwie 4% pracowników, którzy rezerwowali wycieczki podczas godzin pracy przyznało się do tego, że ich managerowie wiedzieli na co poświęcają oni czas.

A czy wam zdarzyło się planować wyjazd czy rezerwować hotel lub samolot w czasie godzin pracy? Czy gdyby szefowie dali nam świadomie 2-3 godziny czasu na zaplanowanie urlopu w pracy, to uznalibyśmy to za miły gest?