Pensja jednak ultra ważna

wynagrodzenie pensja Pensja jednak ultra ważnaWiele badań dotyczących pracowników i budowania ich zaangażowania w pracę podkreśla, że dla pracowników liczy się możliwość rozwoju, awansu i tego, by mieli poczucie wpływu na to, co się dzieje w firmie i ich pracy. Mimo tego, że to wszystko jest ważne, pracownicy odchodzą z pracy najczęściej dlatego, że chcą więcej zarabiać.

Według badań CareerBuilder, aż 1/3 managerów wysokiego szczebla, w zeszłym roku zmieniło pracę. Dlaczego decydowali się na odejście z pracy? Przede wszystkim dlatego, że w nowej pracy mogli zarobić więcej. Okazuje się, że aż dla 88% managerów najważniejszym elementem przy podejmowaniu decyzji o zmianie pracy jest wysokość wynagrodzenia, jakie proponuje im potencjalny nowy pracodawca.

Co jeszcze jest ważne?

 • Elastyczność pracy – dla 59%
 • Określona nazwa (lepsza) stanowiska pracy  – 55%
 • Poczucie wpływu na organizację- 48%
 • Wyzwania w pracy – 35%
 • Możliwość pracy z domu – 33%

Co zatem może zrobić pracodawca aby zatrzymać pracowników? Przede wszystkim zapewnić konkurencyjne wynagrodzenie, wprowadzić elastyczne formy pracy, zwiększyć docenianie pracownika. Dla 22% ważne byłoby też zatrudnienie kolejnej osoby, by zmniejszyć ilość zadań przypisanych do pracownika, a dla 14% wprowadzenie mniej oficjalnego dress code.

A co was byłoby w stanie zatrzymać w pracy?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Pensja jednak ultra ważna”

 1. emigrant napisał(a):

  Zatrzymać w pracy ? NIC. Sam decyduję o swoim życiu i jeżeli mi coś nie odpowiada to NIC nie jest w stanie mnie ‚zatrzymać’…

  A co ma zrobić pracodawca ? Zweryfikować politykę prowadzenia swojej firmy… dostosowując do europejskich standardów – płaca, traktowanie pracowników, przestrzeganie PRAWA etc etc etc…

 2. Oprocentowanie lokat bankowych napisał(a):

  Dla mnie liczą się przede wszystkim dwie rzeczy: wynagrodzenie i atmosfera w pracy. Jeśli wynagrodzenie jest sowite, to mogę pracować dużo i wkładać w to dużo serca. Jeśli do tego atmosfera w pracy jest fajna ,to już w ogóle bomba.