Jak najgorzej wybrać zawód?

Mieliście kiedyś taką pracę, której tak nie lubiliście, że na samą myśl o wstaniu rano i pojechaniu do niej oblewał was zimny pot? Niekiedy, w naszej pracy, będziemy mieć obowiązki, za którymi nie przepadamy, ale jeśli w 100% nie cierpimy tego co robimy, bądź boimy się tego, co mamy robić, to zdecydowanie mamy najgorszą pracę jaką można sobie wyobrazić. Taką pracę miała pewna nauczycielka z USA, która po prostu bała się dzieci.

Maria Waltherr-Willard, uczyła francuskiego i hiszpańskiego. Nie byłoby w jej pracy nic nietypowego, gdyby nie fakt, iż szkoła w której pracowała, skierowała ją do nauczania dzieci (wcześniej, Maria pracowała z nastolatkami). Praca okazała się dla niej torturą, gdyż nauczycielka cierpiała na szczególną fobię – bała się dzieci.

Kontakt z dziećmi podnosił Marii ciśnienie tak mocno, że było to zagrożeniem jej życia. Szkoła nie chciała przenieść pechowej nauczycielki do dalszej pracy z nastolatkami, dlatego ta, zdecydowała się pozwać szkołę o to, że ryzykuje jej zdrowiem i życiem. Pomijając już absurd prowadzenia sporu ze szkołą, która nie chce przenieść nauczycielki z powrotem do pracy z młodzieżą, która nie działa na nią już tak negatywnie, to wyobraźcie sobie sytuację posiadania fobii dotyczącej podstawowego elementu pracy. To trochę tak, jakby finansista bał się liczb czy kelner kontaktów z ludźmi. To jest dopiero najgorzej wybrany zawód, prawda?

Tagi: