Czerwony dodaje pewności siebie

Masz ważną rozmowę z zarządem? Prezentację, której się obawiasz? Załóż coś czerwonego! Doda ci pewności siebie.

Z badań British Heart Fundation wynika, że ponad 1/3 kobiet czuje się pewniej, jeśli ma na sobie coś intensywnie czerwonego. Kolor ten dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się silniejsze, bardziej odważne i gotowe zdobywać szczyty kariery.

13% kobiet świadomie wybiera czerwone elementy stroju, jeśli chce zrobić wrażenie w pracy – np. na ważnym spotkaniu. Aby dodać sobie pewności siebie tym kolorem, nie trzeba spowijać się w czerwień od stóp do głów – wystarcza czerwone dodatki lub szminka.

Psychologowie ostrzegają jednak, że kolor czerwony jest tym, który szczególnie mocno działa na mężczyzn. Kobieta w czerwieni, może zatem nieco zniweczyć swoje plany, jeśli odwróci swoim strojem uwagę od tego co mówi i skieruje ją na to, jak wygląda. Zatem, jeśli mamy przed sobą rozmowę kwalifikacyjną, wybierzmy takie ubranie, w którym czujemy się komfortowo i pewnie, ale niekoniecznie czerwone. Jeśli jednak mamy ważne spotkanie na którym chcemy zrobić piorunujące wrażenie, to czerwona bluzka lub chociaż apaszka na pewno nie zaszkodzi.

fot.: Jyn Meyer

źródło:bhf.org.uk