Praca marzeń – tester materacy

materac Praca marzeń – tester materacyCzy w dzieciństwie próbowaliście skakać po łóżku? I czy na was też rodzice krzyczeli jeśli to robiliście? Dla każdego małego psotnika taka praca jaką ma Reuben Reynoso byłaby pracą marzeń. Reuben zarabia bowiem na życie … skacząc po materacach!

Reuben Reynoso to profesjonalny „ubijacz” materaców. Jego praca polega na skakaniu po setki razy na materacu i ubijaniu w ten sposób kolejnych warstw, a także wyczuwaniu stopami ewentualnych zgrubień.

Reuben nie skacze po materacach robionych maszynowo – zajmuje się kosztownymi (około 2700 $) , ręcznie robionymi materacami, które dla swoich nabywców mają być idealne pod względem komfortu i niezniszczalności.

Fabryka, która zatrudnia profesjonalnego ubijacza materacy mieści się w San Francisco. Najpierw pracownik kładzie na materac specjalną matę, która absorbuje ewentualny pot ze stóp i wchłania zapach. Następnie wykonuje kilkanaście podskoków na materacu po to, by uklepać kolejne warstwy. Jest to podobno bardzo delikatna praca – nie może skakać za mocno, bo uklepie je nierówno. Jednocześnie zbyt delikatne skakanie nie pozwoli na tyle uklepać powierzchni, by materac zmieścił się do maszyny szyjącej oraz by wyczuć nierówności. Maksymalnie, Reuben jest w stanie „obskoczyć” trzy materace dziennie.

Niestety nie wiemy, ile Reuben zarabia – ale i tak jest to naprawdę wyśmienita fucha, nie uważacie?

Oto Reuben przy pracy:

ft.:Justin Aymer/SXC.hu

Dodaj komentarz

One Response to “Praca marzeń – tester materacy”

  1. poe napisał(a):

    Pewno boją tego Pana nogi po całym dniu takiej pracy!