Onlinowe gierki korzystne dla pracy?

Zdarza ci się zmarnować kilka minut na gierkach typu Angry Bird’s? Pozbądź się wyrzutów sumienia. Naukowcy twierdzą, że tego typu przerywniki w pracy moga być dobre dla naszej efektywności.

Wiecie ile czasu poświęcają ludzie na całym świecie by zagrać w Angry Birds? 300 mln minut dziennie – to jest aż 208 333 dni, czyli … 570 lat – tyle czasu marnowane jest codziennie przez wszystkich użytkowników. (Gdyby tak dało się wszystkich na świecie na ten czas, który poświęcają graniu przenieść do budowy naszych autostrad, mielibyśmy naprawdę niezłe drogi).

Ten czas wydaje się jednak nie być tak do końca zmarnowany. Według Jane McGonigal z Harvar Business Review, kilka minut dziennie na rozrywce typu gra online sprawia, że stajemy się bardziej społeczni, łatwiej nam rozwiązywać problemy i jesteśmy mniej skłonni do poddawania się, kiedy sprawy zaczynają iść źle. Innymi słowy, jesteśmy bardziej odporni – na zmęczenie, znużenie czy nawet nagłe zmiany.

Tematyką pozornego marnowania czasu i jego wpływu na nasze zachowanie, Jane zaczęła zajmować sie po urazie głowy któremu uległa, po którym to w rehabilitacji bardziej pomogły jej czynności, które formalnie były marnowaniem czasu – jak spacer, granie czy rozmowa o niczym ze znajomymi. Okazuje się, że to co nasi szefowie zwykli uważać za marnowanie czasu (pogaduchy przy kawie, dłuższe rozmowy telefoniczne czy kilka minut dziennie na Facebook, wcale takie nie jest).

No to z czystym sumieniem mogę rozegrać partyjkę Jewel Quest!