Gadżet, który zapobiega krzyżowaniu nóg pod stołem

sharky Gadżet, który zapobiega krzyżowaniu nóg pod stołem Czy kiedy siedzicie przy biurku, to zakładacie nogę na nogę? Większość z nas tak robi – zwłaszcza kobiety (podobno robi to 72% kobiet). Tymczasem jest to mocno niezdrowe. Zakładanie nogi na nogę pogarsza krążenie (i może niekorzystnie wpływać na powstawanie żylaków), powoduje też skrzywienie stawu kolanowego oraz biodrowego, co odezwie się w naszym ciele w przyszłości. Jak zapobiec krzyżowaniu nóg, skoro to nawyk, który stosujemy bezwiednie? Może pomóc nam w tym specjalny gadżet – Sharky.

Sharky to podstawka w płetwą, która ma dwie funkcje – może służyć jako stolik oraz jako gadżet, który nie pozwala na bezwiedne krzyżowanie nóg. Jeśli umieścimy między udami podstawkę „płetwą” w dół – mamy do dyspozycji stolik (pod którym również nie skrzyżujemy nóg). Jeśli zaś położymy podstawkę na siedzeniu krzesła, „płetwą” do góry – to zapobiegnie ona krzyżowaniu nóg. Niby sprytne, tylko czy wygodne?

sharky6 Gadżet, który zapobiega krzyżowaniu nóg pod stołem

Ja jednak wolałabym jakiś inny sposób na odzwyczajenie się od niezdrowego nawyku krzyżowania nóg – macie jakieś pomysły?

źródło:yankodesign.com

Dodaj komentarz

One Response to “Gadżet, który zapobiega krzyżowaniu nóg pod stołem”

  1. Aneta napisał(a):

    Karteczka z przypomnieniem na monitorze 🙂