Gadżet, który zapobiega krzyżowaniu nóg pod stołem

Czy kiedy siedzicie przy biurku, to zakładacie nogę na nogę? Większość z nas tak robi – zwłaszcza kobiety (podobno robi to 72% kobiet). Tymczasem jest to mocno niezdrowe. Zakładanie nogi na nogę pogarsza krążenie (i może niekorzystnie wpływać na powstawanie żylaków), powoduje też skrzywienie stawu kolanowego oraz biodrowego, co odezwie się w naszym ciele w przyszłości. Jak zapobiec krzyżowaniu nóg, skoro to nawyk, który stosujemy bezwiednie? Może pomóc nam w tym specjalny gadżet – Sharky.

Sharky to podstawka w płetwą, która ma dwie funkcje – może służyć jako stolik oraz jako gadżet, który nie pozwala na bezwiedne krzyżowanie nóg. Jeśli umieścimy między udami podstawkę „płetwą” w dół – mamy do dyspozycji stolik (pod którym również nie skrzyżujemy nóg). Jeśli zaś położymy podstawkę na siedzeniu krzesła, „płetwą” do góry – to zapobiegnie ona krzyżowaniu nóg. Niby sprytne, tylko czy wygodne?

Ja jednak wolałabym jakiś inny sposób na odzwyczajenie się od niezdrowego nawyku krzyżowania nóg – macie jakieś pomysły?

źródło:yankodesign.com