Dobry pracownik = dobry biznes

Czy od tego, jakich pracowników zatrudnia firma, zależy jej pozycja biznesowa i relacje? Pracodawcy uważają, że tak – dlatego ostrożnie rekrutują pracowników, chcąc mieć pewność, że wybrali najbardziej odpowiedniego z dostępnych kandydata.

W badaniach ManpowerGroup widać wyraźnie, że pracodawcy zauważają wpływ jaki mają pracownicy na sytuację biznesową firmy. Wiedzą, że im lepszego pracownika zatrudnią, tym większy będzie rozwój firmy – nic więc dziwnego, że starają się zatrudnić najlepszych kandydatów dostępnych na rynku. nie chodzi tylko o to, by zatrudnić osobę, która posiada wymagane w ogłoszeniu kompetencje, ale o to, by zatrudnić osobę która ma największy potencjał i która będzie w stanie najmocniej rozwijać się wraz z firmą.

Jakie są konsekwencje takiego stanu rzeczy? Otóż wybredność pracodawców przenosi się na wydłużenie procesu rekrutacyjnego i zwiększenie jego etapów. Pracodawcy chcąc upewnić się że wybierają właściwego pracownika tworzą kolejne etapy rekrutacji i stawiają przed kandydatami coraz więcej zadać. trzeba zatem przygotować się na to, że czasy rekrutacji bazującej na jednym spotkaniu z pracodawcą powoli odchodzą w niebyt.

Tagi: