Proszę oddzwonić w sprawie pracy – oszustwo rekrutacyjne

Oszustów, które chcą korzystać z dramatu osób pozostających bez pracy niestety nie brakuje. Serwis trojmiasto.pl, dzięki interwencji jednego z czytelników odkrył kolejny sposób na naciąganie osób poszukujących pracytym razem chodzi o oddzwanianie na kosztowny numer komórkowy.

Procedura wygląda następująco – ofiara otrzymuje SMS z prośbą o oddzwonienie w sprawie pracy na podany numer. Osoba zgłaszająca ten proceder podała numer (704-704-995), który po interwencji został zablokowany. Połączenie się z tym numerem kosztowało 12 zł za minutę połączenia. Oczywiście tej informacji nie podawano już w SMS’ie. Wiadomość podpisana była danymi fikcyjnymi (ale nazwisko, które miało uwiarygodnić wiadomość było).

Według danych firmy, która wynajęła numer oszustom (nie wiedząc do jakich celów zostanie wykorzystany) na podany numer w ciągu kilku dni jego aktywności zadzwoniło około 300 osób, z czego ponad 100 została naliczona opłata.

Podany wyżej numer jest zablokowany, jednakże może się zdarzyć, że oszuści wynajmą kolejny. Zatem jeśli otrzymacie SMS z prośbą o oddzwonienie w sprawie pracy – nie róbcie tego. Żadna poważna firma w ten sposób nie komunikuje się z potencjalnymi kandydatami do pracy. To zwykłe oszustwo rekrutacyjne.