Plany zarobkowe kobiet niższe niż mężczyzn

Czy kobiety są mniej ambitne od mężczyzn, czy mają mniejsze parcie na to, by więcej zarabiać, czy może uważają, że są mniej warte na rynku pracy ? Niezależnie od powodów – mają niższe oczekiwania finansowe zarówno podczas rozmów kwalifikacyjnych jak i globalnie – przewidując przyszłość – uważają, że nawet kiedy wespną się po szczeblach kariery, nadal będą zarabiać mniej.

W badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii zauważono, że pytając ludzi o ich oczekiwania finansowe na koniec kariery zawodowej (czyli do jakiego poziomu zarobków spodziewają się dojść w przyszłości), kobiety wykazują znacznie rzadsze tendencje do tego, by sytuować się na górnej granicy skali wynagrodzenia, za to częściej niż mężczyźni przewidują, że będą zarabiać mniejsze kwoty pieniędzy.

Jednocześnie mniejsza ilość kobiet planuje w przyszłości być swoim własnym szefem i założyć własny biznes. Jak myślicie? Z czego wynika to, że kobiety mają niższe oczekiwania względem przyszłych zarobków i są mniej chętne do tego, by wziąć sprawy we własne ręce?