Najniżej opłacane pracownice na świecie

Jak mało można zarabiać? Okazuje się, że można pracować za 15 rupii na miesiąc i przez 40 lat nie dostać żadnej podwyżki.

Akku i Leela Sherigar z Indii, zostały zgłoszone do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii „najsłabiej zarabiający pracownik na świecie” – choć szczerze mówiąc, trudno myśleć jako o pracowniku o kimś, komu przez 11 lat pracodawca nie wypłacał wynagrodzenia, a ten nadal przychodził do pracy.

Akku i Leela zaczęły pracę w 1971 roku. Zajmowały się myciem toalet w Government’s Women Teacher’s Training Institute (która jest instytucją państwową). Obiecano im wynagrodzenie w postaci 15 rupii miesięcznie i podwyżkę raz do roku. Pensję wypłacano, ale o podwyżce słuch zaginął. Kobiety nie upominały się o nią. Kiedy myślały, że nie może być gorzej, okazało się, że może – pracodawca po prostu przestał płacić, ale jednocześnie nie zwolnił kobiet. Zatem nadal przychodziły codziennie do pracy – przez 11 lat. Bez wynagrodzenia. Wprawdzie skierowały sprawę do sądu, ale mimo wyroku nakazującego wypłatę wynagrodzenia, kobiety nie zobaczyły ani jednej rupii.

Teraz, po 40 latach pracy, mają podobno po 103$ oszczędności na głowę i … rekord Guiness’a.

Źródło:weirdasianews.com