Kolejna nietypowa rekrutacja na grafika

copycat Kolejna nietypowa rekrutacja na grafika Kiedy szukamy pracy, najczęściej znajdujemy ją poprzez serwisy rekrutacyjne, bądź rekrutacji dowiadujemy się od znajomych. Coraz częściej jednak pojawiają się niestandardowe projekty rekrutacyjne, w których w poszukiwanie kandydatów zaangażowane są inne media. Najwięcej takich nietypowych rekrutacji dotyczy najprawdopodobniej stanowiska grafika. O kilku już pisałam – dziś kolejny niezwykły pomysł na to, jak znaleźć idealnego kandydata.

Agencja reklamowa Jung von Matt nie po raz pierwszy zdecydowała się na nietypowe działanie. Miała już epizod z wykorzystaniem stron lorem ipsum, z których często korzystają projektanci stron www. Kolejny ich pomysł również opierał się na zainteresowaniu osób, które kopiują pewne elementy z sieci – tym razem chodziło jednak o grafiki i zdjęcia. Agencja wybrała kilka stron www, z których najczęściej kopiowane są obrazki na potrzeby tworzenia nowych grafik. Pod obrazkami, umieściła zieloną planszę, z napisem „Playing copycat again? Get original at Jung von Matt” (w wolnym tłumaczeniu „Znów kopiujesz? Spróbuj być oryginalnym w Jung von Matt”.

Akcja osiągnęła spory sukces – nie tylko dotarli do grafików, ale branża reklamowa szybko rozprzestrzeniła nietypowy pomysł i tym samym ogłoszenie rekrutacyjne dotarło do jeszcze większej ilości kandydatów – również tych, którzy nie szukali pracy aktywnie. A czy wy odpowiedzieliście kiedyś na ogłoszenie rekrutacyjne znalezione w nietypowy sposób?

Dodaj komentarz

One Response to “Kolejna nietypowa rekrutacja na grafika”

  1. Sonia says:

    Rzeczywiście sam pomysł na szukanie rewelacyjny, nie tylko trafia w target, ale od razu pokazuje, że mówimy o prawdziwych kreatywnych głowach. Pytanie tylko, czy nie ograniczają się do ludzi, którzy mimo wszystko kopiują zamiast szukać, tych którzy sami tworzą?