Jak przełożyć spotkanie rekrutacyjne?

interview1 Jak przełożyć spotkanie rekrutacyjne? Od kilku dni masz zaplanowane spotkanie rekrutacyjne, niestety rozchorowałeś się lub wypasło ci coś bardzo ważnego i zdecydowanie lepiej byłoby dla Ciebie, gdybyś mógł przełożyć spotkanie na inny termin? Jak najlepiej to zrobić, tak by nadal mieć szanse na pozytywne spotkanie z potencjalnym pracodawcą?

Przełożenie rekrutacji to nic zdrożnego – oczywiście o ile zachowasz się kulturalnie i nie zapomnisz o kilku podstawowych zasadach:

  • Staraj się przełożyć spotkanie telefonicznie – łatwiej będzie wtedy ustalić inny termin spotkania, a poza tym masz wtedy pewność, że osoba, która zaprosiła cię na spotkanie, na pewno odbierze wiadomość.
  • Postaraj się przekładać spotkanie przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem – z większości przypadków spotykać będziesz się z minimum dwiema osobami, które mają swoje zadania, napięty grafik i plany zawodowe. Zgłoszenie nieobecności dzień wcześniej daje im szanse na zaplanowanie pracy. Poza tym, odwoływanie spotkania na kilka godzin przed nim daje wrażenie niefrasobliwości i braku odpowiedzialności
  • Wyjaśnij powód przekładania spotkania – nie musisz wdawać się w szczegóły, ale jakieś umotywowanie przełożenia spotkania pozwoli bardziej poważnie potraktować Twój problem (potencjalny szef nie zacznie wtedy podejrzewać, że po prostu nie chciało ci się przyjść na spotkanie, poza tym, jeśli to osoby rekrutujące dzwoniłyby do Ciebie po to, by przełożyć spotkanie, oczekiwałbyś również jakiegoś umotywowania tej zmiany, prawda?)
  • Przeproś za niedogodności i zapytaj, czy będzie możliwość spotkania się w innym terminie – postaraj się dostosować do propozycji, którą usłyszysz.
  • Nie przekładaj spotkania więcej niż dwa razy – stwarzasz wtedy wrażenie, że nie zależy ci na tym stanowisku.

Dodaj komentarz