Praca przez losowanie

losowanie Praca przez losowanie Trudność z wyborem najlepszego kandydata? Zatem zróbmy losowanie! Pracę dostanie ten, kto ma szczęście. Taką metodę zastosował wójt gminy Mszana, a stanowiskiem na które losowano personel była posada sprzątaczki.

W rejonach w których jest duże bezrobocie nawet pozornie mało atrakcyjne stanowiska pracy mogą cieszyć się ogromną popularnością. Kiedy w gminie ogłoszono nabór na dwa wolne wakaty osób sprzątających do świeżo odremontowanego przedszkola, do pracy zgłosiło się około 70 osób. Kiedy przefiltrowano zgłoszenia jedynie pod kątem miejsca zamieszkania i wybrano osoby mieszkające w Mszanie – nadal było ich sporo – 48 osób. W tym zarówno osoby z doświadczeniem w sprzątaniu jak i dyplomami ukończenia uczelni wyższej. Kogo zatem wybrać?

Wójt uznał, że najbardziej sprawiedliwe będzie losowanie. Dzięki niemu każda kandydatka będzie mieć równe szanse, a wójta nikt nie będzie podejrzewał o obsadzanie stanowisk znajomymi czy rodziną. Jak postanowiono – tak uczyniono i dwie zatrudnione w przedszkolu sprzątające dostały pracę dlatego, że podczas losowania miały szczęście. Jak myślicie? Może powinny teraz puścić totolotka?

źródło:gazeta.pl

Dodaj komentarz

2 Responses to “Praca przez losowanie”

  1. paranoja says:

    Trzeba być specem, żeby tak rozpieprzyć ten kraj na drobne /myślę o naszych wspaniałych przywódcach!!/ M..

  2. emigrant says:

    No to teraz odrzuceni “spoza Mszany” mogą pozwać gminę o dyskryminację ze względu na miejsce zamieszkania i zażądać sporych kwot pieniężnych…

    Na polskich wiochach i małych miasteczkach włodarze dalej myślą że to “oni” tworzą “miejscowe prawo” – a tak nie jest 🙂