Osobliwe zawody – „odsiadywacz wyroku”

wiezienie1 Osobliwe zawody – „odsiadywacz wyroku”Absolutną Mekką najbardziej dziwacznych profesji są bez wątpienia Chiny. To tam można wynająć się jako „biały biznesmen”, zająć upychaniem ludzi w metrze czy zostać masażystą piersi. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze swoim życiem, a mieszkasz w Chinach, możesz też wynająć się jako „odsiadywacz” wyroku więzienia. Profesja ta ma nawet swoją nazwę „ding zui”.

Ding Zui to osoba, której zapłacono za to, by to ona – w zastępstwie zamożnego przestępcy – poszła do więzienia. Choć proceder wydaje się nielegalny, to chińska policja przyznaje, że choć dość rzadki, to jednak się zdarza. Osoba, która zastępuje skazanego nie musi być nawet do niego podobna. Wystarczy, że zgodzi się pójść do więzienia a wynagrodzenie za”dzień pracy” otrzymuje uszczęśliwiona rodzina (bądź odkładane są na konto” osadzonego).

Jest to chyba jedna z naprawdę niewielu ofert pracy na świecie, do której nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji a jedynie cenić wynagrodzenie bardziej niż wolność. Oczywiście na wynajęcie „osoby zastępującej” osadzonego stać jedynie najbogatszych, a „pracę” podejmują najczęściej osoby bardzo biedne lub bezdomni – przynajmniej mają wtedy dach nad głową i codzienne posiłki.

Pomijając już nieetyczność takiego procederu, to czy zgodzilibyście się na to, by za pieniądze pozbawiono was wolności?

źródło:odditycentral.com

Dodaj komentarz