Monitoring obecności za pomocą QR kodów

Rozwój technologii mobilnych sprawia, że wiele rzeczy jest obecnie łatwiej dostępnych i tańszych. Weźmy chociażby systemy do monitoringu obecności pracowników. Dawniej, trzeba było do tego specjalnych systemów, drukowania dla każdego pracownika kart z jego ID –a wszystko było kosztowne i wymagało serwerów do gromadzenia danych. Teraz, by monitorować czas pracy pracowników wystarczy przyklejony do ściany iPhone.

TimeStation to aplikacja przygotowana pod systemy oparte na iOS (iPhone,iPad), która pozwala na monitoring czasu pracy pracowników za pomocą kodów QR. Najpierw ściągamy aplikację na telefon czy tablet, następnie drukujemy dla każdego pracownika kartę z jego unikalnym kodem QR a następnie umieszczamy w dostępnym miejscu telefon czy tablet a wchodzący do biura pracownicy „odbijają” kartę poprzez zeskanowanie kodu QR. Jeśli zapomną karty,mogą użyć indywidualnego 4 cyfrowego znaku (coś jak PIN), by się w systemie zalogować i potwierdzić tym samym swoją obecność. Kiedy wychodzą z biura, robią dokładnie to samo.


Aplikacja działa „w chmurze”. Nie wymaga zatem osobnych serwerów, a administrator danych ma pełny wgląd w to, jak pracownicy przychodzili i wychodzili z pracy.

Dawniej, monitoring czasu pracy pracowników był kosztowny – teraz, korzystając z tego systemu okazuje się, ze kosztuje grosze. Dla firm do 10 osób, całość jest za darmo. Pozostali muszą zapłacić, ale nie są to duże koszty- od 20$ miesięcznie za firmę zatrudniająca do 20 osób do 60$za 200 osób.