Lato sprzyja marnowaniu czasu w pracy

upal praca Lato sprzyja marnowaniu czasu w pracy O tym, że podczas upałów jesteśmy mniej produktywni niż jesienią czy zimą już pisałam. Oczywiście można się spierać, czy to, że w biurze jest klima nie jest czasem wystarczającym powodem do tego, by jednak być na równi efektywnym, ale fakt pozostaje faktem – w lecie więcej myślimy o urlopie i plaży niż o pracy do wykonania. Kim jest statystycznie najbardziej leniwy latem pracownik?

Captivate Network – firma doradczo – konsultingowa przebadała 600 białych amerykanów na okoliczność tego, czy i jak marnują czas pracy latem. Oto co się okazało:

Statystycznie pracownik, który jest najbardziej skłonny do tego, by nieco się w pracy poobijać to biała , niezamężna kobieta, w wieku do 35 lat, pracująca w firmie zatrudniającej poniżej 100 pracowników i nie piastująca stanowiska managerskiego! (uuups – to tak jak przynajmniej 6 moich koleżanek z pracy…)

Przy okazji sprawdzono również co robią najbardziej obijający się pracownicy podczas letnich dni. Okazało się, że w porównaniu do pracowników, którzy nie marnują (tak bardzo) czasu w pracy, ci najbardziej leniwi są skłonni:

  • 260% bardziej wydłużać przerwy na lunch
  • 118% częściej szukać nowej pracy (w czasie pracy)
  • 165% oglądać igrzyska olimpijskie w godzinach pracy
  • 204% robić zakupy
  • 128% częściej planować urlop

A czy wy też pracujecie latem mniej efektywnie niż w inne miesiące? Czy może to dla was najbardziej gorący okres?

Dodaj komentarz