Kawa dla kawoszy – na wynos

Wielu pracowników biurowych nie wyobraża sobie życia bez kawy. (Ja też! – po przeprowadzce do nowego biura pierwszym pytaniem było „gdzie jest ekspres”). Dlatego producenci kawy prześcigają się w wymyślaniu sposobów na to, jak uprzyjemnić nam delektowanie się kawą i jak przy tym zarobić. Co powiecie na taką koncepcję?

Coffeebrewer to „urządzenie”, które pozwala cieszyć się gorąca kawą ze świeżego mielenia. Bez posiadania dostępu do młynka. Świeżo palona i zmielona kawa, jest w sterylnych warunkach hermetycznie pakowana do jednorazowych torebek (po 3,50 $ każda). Kiedy mamy ochotę na kawę, otwieramy torebkę, wlewamy do środka pół litra wrzątku, czekamy 5 minut i mamy już świeżo zaparzona kawę gotową do przelania do filiżanki (lub dwóch) .

Nie bardzo wiem, czym ma się to różnić od tradycyjnego zalania kawy wrzątkiem, poza tym, że w filiżance pływają nam fusy a tu nie mamy tego problemu. No i kawa podobno pachnie jak świeżo zmielona. Cena jednak nieco odstrasza – jakkolwiek, czy sam pomysł się wam podoba? Świeżutka kawa biurowego poranka? Kubki  w dłoń!