W czasie urlopu 3 godziny pracy dziennie

Już jesteście po urlopie czy jeszcze przed? Jeśli już po, to czy zdarzyło się Wam na urlopie nieco popracować, czy może mieliście czas na pełny i nieskrępowany relaks? Jak wynika z badań, wielu pracowników mimo tego, że w teorii odpoczywa i tak choć trochę codziennie pracuje.

Z badań firmy Regus (brytyjskiej agencji pracy tymczasowej) wynika, że prawie 40% pracowników, podczas urlopu pracuje – około 3 godzin dziennie. Są też i „hardkorowcy” którzy będą pracować więcej – takich osób jest około 8%. Co czwarty pracownik będzie też „przyklejony” do telefonu służbowego, który będzie odbierać i załatwiać sprawy biznesowe tak, jak zwykle – jakby wcale nie był na urlopie.

Lekarze oraz psycholodzy zwracają uwagę na to, że taki „urlop” wcale nie jest odpoczynkiem – najczęściej generuje jeszcze więcej stresu, związanego z tym, że nasi szefowie, współpracownicy i klienci oczekują działania, a my nie jesteśmy w pełni dostępni. Z drugiej strony stres nasila się też dlatego, że nasi partnerzy, którzy z nami spędzają wakacje, a w szczególności dzieci – są rozczarowani naszą postawą, co generuje napięcie i konflikty. Poza tym urlop ma być odpoczynkiem od codziennego stresu i gonitwy, a jeśli nadal jesteśmy jedną nogą w pracy, to wcale nie odpoczywamy.