Tester czekolady rzuca słodkie życie!

Co myślicie o pracy testera czekolady? Słodkie życie, prawda? Nic tylko codziennie próbować kolejnych słodkich specjałów… Taką pracę miał Angus Kennedy – okazało się jednak, że w tej pracy nie da się być fit.

Angus wygrał konkurs na testera czekolady w 2010 roku. Jego stanowisko (żartobliwie nazywane Willy Wonka) miało na celu próbowanie różnych pralin i czekolad a następnie opisywanie ich smaku w materiałach prasowych i na blogu – był po prostu takim głosem konsumenta czekolady dla producentów.  Zarabiał 30.000 Funtów rocznie i recenzował około 200 produktów rocznie – każdy musiał przejść przez jego kubki smakowe. (Co ciekawe, Angus jest ojcem pięciorga dzieci – myślę, że każde z nich zazdrości ojcu pracy).

Niestety, po konsumowaniu prawie kilograma słodyczy dziennie przez prawie dwa lata, Angus przytył prawie 13 kg (obecnie waży ok. 90 kg) i jego lekarz uznał, iż dieta Angusa jest dla niego niezwykle szkodliwa – zwłaszcza pod względem wysokości cholesterolu. Posada testera czekolady będzie zatem niedługo otwarta.
Balibyście się przytyć w pracy testera czekolady czy jednak przyjęlibyście takie wyzwanie?