Praca z dzieckiem przy biurku?

mama z dzieckiem Praca z dzieckiem przy biurku?Co może zrobić matka, która nie ma możliwości oddania dziecka do żłobka a chciałaby wrócić do pracy? Jeśli pracodawca nie zgodzi się na pracę zdalną (co jest rzadkie) lub nie posiada żłobka przy zakładzie pracy (co jest jeszcze rzadsze), to taka mama w zasadzie nie ma opcji. Chyba, że pracuje w Addison Lee – brytyjskiej firmie przewozowej.

Addison Lee, to jedna z największych firm przewozowych zajmujących się transportem osobowym (takie taksówki, ale jednak nie taksówki – jak u nas iCar czy inne tego typu firmy). W firmie tej ustalono, że matki przebywające na urlopie wychowawczym mogą – jeśli chcą – wrócić do pracy i przychodzić do niej razem z dzieckiem. Dziecko spędza czas przy mamie (a konkretnie przy jej biurku) – nie w żłobku czy przedszkolu pracowniczym.

Program „z dzieckiem przy biurku”  ma za zadanie nie tylko pomóc matkom (lub ojcom – oni też mogą przychodzić do pracy z dziećmi) , ale przede wszystkim zmniejszyć rotację i poprawić produktywność pracy.

Tylko czy na pewno da się efektywnie pracować, kiedy wokół dzieci bawią się, krzyczą i płaczą? Jak uważacie?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Praca z dzieckiem przy biurku?”

  1. kroli2 napisał(a):

    Zdecydowanie da się tak pracować. Poznałam to na własnej skórze. Pracuję tak od października 2011. Po urlopie macierzyńskim uzgodniłam z pracodawcą, że będę wykonywać telepracę. Takie wykonywanie obowiązków jest o wiele trudniejsze, gdy dziecko rozprasza swoim płaczem, śmiechem albo potrzebą bliskości. A jednak warto pokonać trudności i być ze swoim bobasem. A pracodawcy mogą dawać kredyt zaufania swoim pracownikom by móc się przekonać, że taki sposób współpracy opłaca się obu stronom.