Jak zrobić CV w formie infografiki?

Infografiki, czyli graficzne przedstawienia faktów i danych w oparciu o wizualizację stają się niezwykle popularne – są czytelne, łatwo przekazać w nich treści, czyta się je przyjemniej niż lity tekst, a poza tym, są kolorowe i ładne. Od jakiegoś czasu, infografiki wykorzystują również kandydaci do pracy, prezentując za ich pomocą swoje CV. Jak taką infografikę zrobić?

Oczywiście jeśli świetnie znamy Photoshopa czy Illustratora możemy infografike z naszym CV zrobić od podstaw sami – będzie niepowtarzalna. Takie kompetencje ma jednak niewielu z nas – reszta może skorzystać z narzędzi dostępnych online, któe przygotowanie infografiki ułatwiają. Oto kilka propozycji:

Vizualize.me

Program pozwala (po rejestracji) na wykonanie prostej infografiki. Połączony jest z kontami na LinkedIn – jeśli mamy tam profil, stworzymy infografikę kilkoma kliknięciami.

Brazen Careerist App

Ta aplikacja korzysta z danych z profilu Facebook. Podobnie jak Vizualize.me pozwala na stworzenie ciekawej infografiki w języku angielskim.

Rezumey.pl

Polska aplikacja pozwalająca na przeniesienie danych z CV do infografiki. Pozwala zaimportować dane z Goldenline, LindekIn bądź stworzyć infografikę od podstaw. Dostępnych jest kilka szablonów do wyboru.

Oczywiście odradzam wysyłanie CV jedynie w formie infografiki. Niemniej jednak, jest o ciekawe uzupełnienie danych świadczące o tym, że kandydat jest nowoczesny, zaznajomiony z narzędziami i nowymi technologiami oraz kreatywny.