Flirtująca kobieta dalej zajdzie w pracy

Lubisz flirtować w pracy? Masz zatem szanse na to by dalej dojść w swojej karierze, niestety nie przysporzy ci to popularności wśród kolegów.

Kobiecy czar i urok osobisty mogą przydać się w środowisku pracy. Badani studenci, którzy oglądali video na którym odgrywano scenkę negocjacyjną, a jednym z negocjatorów była kobieta, która wykorzystywała kobiecość w procesie negocjacji (np. dotykała włosów, uśmiechała się)  uznali kobietę za bardziej sympatyczną niż jej oponenta. Niestety, uznali również, że jest mniej godna zaufania oraz mniej szczera.

Kobieta, która wykorzystuje flirt w technice negocjacji ma szanse na to, by uzyskać lepszy efekt negocjacyjny. Flirtowanie ma jednak swoje minusy – kobieta, która wykorzystuje swoją seksualność, jest oceniana jako bardziej manipulująca. Co ciekawe, badani studenci uznali, że w negocjacjach przeszkadza nie tylko flirtowanie, ale również to, że negocjator jest atrakcyjny.

Przy okazji badań ujawniono i potwierdzono również jeden ze stereotypów – otóż to kobiety oceniane były jako bardziej flirtujące – mężczyźni (nawet jeśli zachowywali radosny ton głosu i starali się flirtować) nie zawsze byli oceniani jako osoby nadużywające swoich atrybutów.