12 Najśmieszniejszych pozwów dotyczących pracodawców

Najczęściej pracownik skarży pracodawcę o wypłatę zaległego wynagrodzenia, o przywrócenie do pracy bądź bezzasadne zwolnienie. Bywa jednak i tak, że pracodawca może otrzymać pozew za spoliczkowanie pracownika rybą lub pęknięcie implantu piersi. Oto najbardziej dziwaczne pozwy, jakie pracownicy przedstawili swoim pracodawcom.

1.Pewien pracownik firmy zajmującej się przetwórstwem rybnym z Glasgow, oskarżył swojego pracodawcę o zastosowanie przemocy, kiedy ten uderzył go w twarz rybą. Pozew brzmiał „bezzasadne użycie stworzenia morskiego do ataku na pracownika”

2.Prawnicy  z firmy Lloyd Green Solicitors musieli zajmować się sprawą kobiety, która oskarżyła swojego pracodawcę o narażenie jej życia, kiedy w jej samochodzie służbowym wybuchła poduszka powietrzna, a siła nacisku roztrzaskała jej implant biustu.

3.5500 Funtów odszkodowania dostał pracownik, którego pracodawca wybudził w nocy telefonem służbowym. Pracownik poderwał się z łóżka tak energicznie, że z niego spadł i potłukł sobie plecy.

4.Kolejna sprawa o odszkodowanie zakończyła się wyrokiem 6000 Funtów – sprawa polegała na tym, że pracodawca poprosił pracownika o usunięcie psich kup z podjazdu. Pracownik (w którego obowiązkach nie leżało usuwanie fekaliów) polecenie wykonał, ale w trakcie podnoszenia torebki z kupą wypadł mu dysk.

5.5000 Funtów otrzymał od pracodawcy pracownik zajmujący się czyszczeniem ulic za to, że pył wpadł mu do oka. Sprawę wygrał, bo pracodawca nie zapewnił mu okularów ochronnych.

6.1750 Funtów starał się uzyskać pracodawca, który miał problem ze skorzystaniem z toalety. Ze względu na to, że był otyły, toaleta się pod nim roztrzaskała. Poraniony pracownik zażyczył więc sobie odszkodowania – niestety przegrał, gdyż sąd uznał, że nadwaga pracownika nie jest wina pracodawcy.

7.Za to 1500 Funtów udało się uzyskać pracownikowi, który został zablokowany w windzie towarowej. Nic mu się nie stało (pod względem fizycznym), ale przeżył  „emocjonalny wstrząs” – stąd odszkodowanie.

8.Tradycyjnym świętem w Irlandii jest dzień patrona kraju – św. Patryka. W tym dniu, konsumuje się ogromne ilości alkoholu. Często też, wyprawiane są imprezy firmowe. Niestety, jedna z  firm postanowiła nie wspierać pijaństwa i  nie zapewniła wystarczającej ilości trunków wyskokowych – efekt? Pozew od pracownika (na szczęście dla pracodawcy, sprawę pracownik przegrał).

9.Jeśli już jesteśmy przy okazji alkoholu na imprezie firmowej – Linda Hunt z Ontario, wygrała 300.000$ za to, że po imprezie firmowej, kiedy bardzo pijana siadała za kółkiem, jej pracodawca pozwolił jej prowadzić! Nietrzeźwa kobieta miała wypadek , roztrzaskała auto i … wygrała odszkodowanie od pracodawcy. Mimo tego, że jak  się okazało – jej szef proponował jej wynajęcie pokoju hotelowego, by nie wracała do domu w takim stanie.

10. Pauline Davis, została w 2010 roku zwolniona z pracy – obecnie skarży swojego pracodawcę o bezpodstawne zwolnienie, jej zdaniem bowiem, szef zwolnił ją przez to, że nosiła do pracy sztucznego penisa. Sztuczny organ w niczym – zdaniem Pauliny – nie zaburzał jej pracy, a nosiła go ze względu na rozważanie zmiany płci. Na razie nie wiadomo, czy sprawę wygra.

11.Szef Pinellas Park na Florydzie, otrzymał pozew o zapłatę zaległych nadgodzin. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że szef skrupulatnie pilnował rozliczeń z pracownikami – pozew go zatem zdziwił. Jego zdziwienie było większe, gdy zobaczył pracownika, który go skarżył – jakimś dziwnym trafem, nie był sobie w stanie przypomnieć takiego pracownika.  Kiedy sprawdził wypłaty okazało się, że wypłacił pracownikowi  już 20.000$ wynagrodzenia, ale nadal nie mógł sobie przypomnieć pracownika. Nikt w firmie nie mógł. W końcu okazało się, że skarży pracodawcę pracownik, nigdy w firmie nie pracował – do tej pory nie wyjaśniono, jak znalazł się na liście płac.

12.Jamie Ardigo, 32 letni pracownik pozwał swojego szefa o dyskryminację. Według niego, pracodawca zatrudnia wyłącznie pięknie kobiety oraz przystojnych gejów. Co ciekawe, Ardigo sam jest homoseksualistą.