Stylista rzęs – pomysł na pracę

W Twoim zawodzie nie ma opcji na pracę? Nikt nie poszukuje osób z Twoimi kwalifikacjami? Może zatem czas się przebranżowić? Dziś zaczynamy nowy cykl – pomysłów na pracę – czyli co możesz ze sobą zrobić, jeśli Twoje kompetencje nie są wystarczające by otrzymać pracę.  Dziś proponujemy prace głównie dla kobiet – stylistka rzęs.
Czym zajmuje się stylistka rzęs? Jak sama nazwa wskazuje, jest to osoba, która sprawia, że nasze rzęsy wyglądają uroczo i pięknie.  Zajmuje się ich przedłużaniem i zagęszczaniem w ramach nowych technik przedłużania i stylizacji rzęs.

Jak zostać stylistka rzęs?

Aby zostać stylistą rzęs trzeba ukończyć kurs stylizacji. Realizują je firmy kosmetyczne dostarczające materiałów do stylizacji. Taki kurs trwa od 4 – 12 godzin (w zależności od metody stylizacji jakiej uczy się kursant). Koszt szkolenia od 400 zł za szkolenie grupowe do około 1500 – 2000 zł za szkolenie indywidualne.  Aby być dobrą stylistka rzęs, trzeba być osobą cierpliwą, dokładną i mieć zdolności manualne – doklejanie bowiem po jednej rzęsie nie jest takie proste, a nierzadko stylistka okleja ich w godzinę ponad 100

Gdzie można pracować?

Stylistki rzęs najczęściej pracują w gabinetach kosmetycznych i salonach piękności. Mogą albo posiadać dodatkowo kompetencje w zakresie stylizacji rzęs, jako uzupełnienie własnych umiejętności, lub też, zajmować się tylko stylizacją. Rzadko kiedy, praca w charakterze stylistki jest pracą etatową. Raczej podnajmuje się przestrzeń gabinetu i stylistka część zysków oddaje w ramach czynszu właścicielowi salonu. Zabieg można też przeprowadzać w domach klientek – wtedy stylistka korzysta z systemu poleceń oraz ogłasza się np. w serwisach internetowych.

Ile można zarobić?

Aby zarabiać na usłudze zagęszczania rzęs, trzeba mieć  do dyspozycji odpowiednie łóżko, lampę oraz zestaw materiałów. Podstawowy zestaw materiałów kosztuje około 1000 zł – następnie uzupełnia się go o brakujące elementy. Koszt zabiegu stylizacji – to w zależności od salonu 200 – 500 zł. Zabieg trwa do 3 godzin. Od tego, trzeba odliczyć koszty materiałów. Stylistka, która pracuje dość intensywnie jest jednak w stanie zarobić kilka tysięcy (3000 – 5000) zł miesięcznie.