Osobliwy zawód – zły klaun

zly klaun Osobliwy zawód – zły klaun„Do You want a balloon?” – słysząc to zdanie, pochodzące od złego klauna z filmu „To” nadal przechodzą mnie ciarki, a na samą myśl o postaci klauna robi się słabo. Trudno mi wyobrazić sobie, by ktoś chciał swojemu dziecku fundować na urodziny klauna takiego, jaki w tym filmie się pojawił. Jednak jest jeden człowiek na świecie, z postaci złego klauna postanowił zrobić życiowy biznes.

Dominic Deville jest Szwajcarem, który najwyraźniej zbyt wiele razy obejrzał film na podstawie prozy Stephena King’a. Z postaci klauna z filmu „To” postanowił zrobić biznes. Polega on na tym, że na życzenie (i za opłatą) od rodziców dziecka, Dominic w przebraniu bardzo przerażającego klauna, straszy dziecko.

Dominic, po uiszczeniu przez rodziców opłaty, zaczyna prześladować dziecko poprzez głuche telefony, podrzucane liściki i pojawianie się z ukrycia na drodze dziecka. Klaun nie pokazuje się ani w domu, ani w szkole, by nie spowodować sytuacji, w której dziecko będzie się bało wyjść na lekcje, ale może na przykład wychylić się zza drzewa przy spacerze czy zabawie w parku. Całe jego działanie ma na celu przerażenie dzieciaka. Po co? Otóż po to, by w dniu jego urodzin (prześladowanie trwa około tydzień) przyjść na urodziny dziecka i próbując rozsmarować tort na jego twarzy „odczarować” złego klauna i pokazać dziecku, że nie ma się czego bać. Dość przerażający sposób na redukcję lęku nie uważacie? Zdaniem prowadzącego działalność „złego klauna” Dominika, dzieci lubią być straszone, dlatego też, ma on nadzieję, że jego usługa spotka się z ciepłym przyjęciem u rodziców.

O ile mogę sobie wyobrazić sytuację, w której sąsiad poirytowany zachowaniem dziecka zza ściany „funduje” mu taką psychotyczną atrakcję, o tyle nie jestem w stanie przekonać samej siebie, że istnieją na świecie rodzice, skłonni zapłacić za to, że ich dziecko będzie mieć do końca życia uraz lub ze stresu zacznie się w nocy moczyć. Mogę sobie jednak wyobrazić sytuację, w której praca polegająca na straszeniu dzieci, jest dla kogoś pracą marzeń. A wy?

źródło:odditycentral.com – tu możecie też zobaczyć zdjęcia Dominica w akcji.

Dodaj komentarz

One Response to “Osobliwy zawód – zły klaun”

  1. darek napisał(a):

    Witam, dobrze, że ten klaun nie pokazuje się w szkole i domu, ponieważ dziecko naprawdę bałoby się wychodzić. Wg. mnie są dobre i złe strony tego straszenia;)