Oglądać mecze w pracy?

Mistrzostwa w toku i na szczęście – dla tych pracowników, którzy pracują w systemie jedno zmianowym – czas w jakim odbywają się mecze nie wpływa na realizację pracy. Mecze rozgrywane są bowiem po godzinach pracy. Ci, którzy pracują zmianowo takiej opcji już jednak nie mają. Czy pracodawcy otwarci są na to, by pracownicy w ramach pracy oglądali sport w TV?

Takie pytanie zadał pracownikom serwis Monster. Okazało się, że co dziesiąty pracownik (w Europie) może oglądać ważne rozgrywki sportowe w czasie pracy. 25% pracodawców na takie „fanaberie” zgody nie wyraża. Mimo to, 7% pracowników mecze ogląda w ukryciu.

Czy jesteśmy zainteresowani oglądaniem rozgrywek w czasie pracy? Połowa pracowników nie jest – zatem jest to o tyle łatwiejsza sytuacja dla pracodawców. Najmniej skoncentrowani na kibicowaniu okazują się Niemcy- 79% z nich nie ma zamiaru ani ochoty na oglądanie czy to meczy piłki nożnej, czy Olimpiady w czasie pracy.

Z badania Monster, które przeprowadzono międzynarodowo, wynika też że najchętniej sportem w pracy emocjonują się Amerykanie i Kanadyjczycy. A wy?