Kiedy ostatnio byłeś po podwyżkę?

podwyzka4 Kiedy ostatnio byłeś po podwyżkę?Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się pójść do szefa po podwyżkę czy czekasz aż szef sam zorientuje się, że powinien ci lepiej zapłacić? A może zamiast iść po podwyżkę po prostu zmieniasz pracę? Wiele osób unika rozmów z szefem o podwyżce – przez to tracą mnóstwo pieniędzy!

Badania przeprowadzone przez Wonga.com na brytyjskich pracownikach potwierdziły rzecz przerażającą – 2/3 pracowników NIGDY nie było u swojego szefa po podwyżkę!

Dlaczego boimy się prosić o podwyżkę? 56%  z tych pracowników, którzy nie byli po podwyżkę, nie zdecydowało się na ten krok,  gdyż sama myśl o tym wydarzeniu ich niepokoi.  44% uważa, że czułoby się niezręcznie. Z osób, które poszły po podwyżkę, aż 20% uważa, że było to najgorsze zawodowe doświadczenie (gorsze niż napięty dead line czy ogromne nadgodziny).

A czy pracownicy słusznie się boją? Okazuje się, że nie – 80% próśb o podwyżkę okazuje się skutecznych i w opinii pracowników wcale nie jest tak źle. Zaledwie 5% próśb o podwyżkę owocuje problemami zawodowymi (tak czy siak, 5% to wystarczająco dużo, by się nieco obawiać).  Pocieszająco jest to, że jeśli już pracownicy proszą o podwyżkę, co piąty dostaje więcej niż oczekiwał!
Zatem  – po podwyżki!

Dodaj komentarz