Szef cię złości? Pomieszaj kawę lewą ręką!

Przychodzimy w poniedziałek do pracy i od razu natrafiamy na maila z pretensjami od przełożonego? I jak tu nad sobą zapanować, kiedy mamy ochotę rzucić kubkiem ze świeżo zaparzoną kawą w ścianę? Psycholodzy uważają, że jeśli jesteś porywaczy, to uspokoisz się, jeśli pomieszasz kawę lewą ręką.

Nie chodzi nawet koniecznie o rękę lewą ile o rękę niedominującą. Czyli jeśli jesteś praworęczny, to mieszasz lewą. Jeśli leworęczny – prawą. Jeśli zaczniesz skupiać się na wykonaniu czynności ręką, która nie jest przyzwyczajona do tych działań, będziesz musiał skupić się nad jej poprawnym wykonaniem i przez to uspokoić. Nie rzucisz więc kubkiem, nie nakrzyczysz na niczemu niewinnego kolegę, nie zwolnisz się z pracy w przypływie frustracji.

Mało tego, regularne wykorzystywanie ręki niedominującej do wykonywania czynności manualnych (nie musi to być mieszanie – możesz spróbować klikać myszką z wykorzystaniem drugiej ręki, czy nawet myć zęby drugą ręką) poprawia poziom samokontroli u osób wybuchowych. Innymi słowy – zamiast od razu się denerwować, panikować i krzyczeć, osoby nerwowe po takim manualnym treningu nabierają dystansu. Może warto to wypróbować?

Źródło:charaktery.eu