Słuchawki w pracy

Czy słuchacie w pracy muzyki? Obserwacje prowadzone przez specjalistów rynku pracy podkreślają, że coraz częściej w naszych biurach pojawiają się słuchawki – są firmy, w których znajdziemy je na niemalże każdym stanowisku pracy – czy to oznacza, że coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy?

Zanim komunikatory na dobre zadomowiły się w naszych biurowych systemach komputerowych rzadko używało się w pracy słuchawek – w końcu z talerzami na uszach nie słychać czy kolega zza biurka właśnie teraz coś do nas mówi. Teraz, kiedy większość firm wprowadziła do komunikacji komunikatory, można ze sobą rozmawiać on-line i wcale nie potrzebujemy się do tego słyszeć –wystarczy, że możemy się „przeczytać”.

Efekt? Rosnąca liczba osób, które korzystają w pracy ze słuchawek. Wprawdzie muzyka może nam w pracy pomóc – pozwala odciąć się od szumów z zewnątrz , uspokoić lub doenergetyzować i poprawić nam nastrój. Z drugiej strony, spędzenie 8 godzin ze słuchawkami i rozmawianie jedynie przez komunikator może owocować zwiększonym poczuciem izolacji i samotności w pracy – to zaś powoduje, że pracuje nam się  gorzej. Trudniej też managerowi zbudować dobry zespół jeśli pracownicy praktycznie ze sobą nie rozmawiają.

A jak jest w waszej pracy – czy sporo osób słucha muzyki poprzez słuchawki?

Tagi: