Osobliwe zawody – Doodler

Wiecie co to jest Doodle? To graficzna interpretacja logotypu Google przygotowana z myślą o jakiejś szczególnej okazji. Doodle pojawiają się na całym świecie i mają swoje wersje globalne i regionalne, upamiętniające daty ważne dla danego kraju. Rocznie tworzonych jest zatem kilkaset doodli. Teraz. Google poszukuje profesjonalnego Doodlera – osoby, która bawiąc się typografią, będzie tworzyć nowe graficzne obrazki dla strony głównej Google.

Doodler zatrudniony będzie w Mountain View, a ogłoszenie pojawiło się na oficjalnej stronie Google z ogłoszeniami o pracę. Od kandydatów oczekuje się przynajmniej 4 lat doświadczenia na podobnym stanowisku. Trudno spodziewać się analogicznego stanowiska, ale prawdopodobnie wystarczy praca przy logotypach i identyfikacji wizualnej. Google oczekuje też, że zatrudniony grafik będzie umiał rysować w różnych stylach i będzie miał głowę pełną pomysłów. Przydadzą się też umiejętności animacji, gdyż Google coraz częściej tworzy interaktywne doodle – pamiętacie Pac Man’a, który przez dwa dni emisji sprawił że ponad 4 mln godzin w ramach czasu pracy zostało na całym świecie zmarnowanych?

Obowiązki Doodlera są proste – robić doodle. Tak swoją drogą – pomyślcie jak zabawnie w CV wyglądałoby takie stanowisko.

Jaka konkurencja czeka na Doodlera? Możecie obejrzeć ją w galerii Doodli.