Nietypowe prezenty dla rekruterów

dziwactwa Nietypowe prezenty dla rekruterówDo CV dołączyć można nie tylko portfolio, list motywacyjny czy filmik na Youtube. Zdarzają się kandydaci, którzy wykorzystując ogromne pokłady fantazji i kreatywności potrafią wręczyć rekruterowi naprawdę nietypowe gadżety. Najciekawsze, zebrał właściciel bloga jobmob.co.iljakie najdziwniejsze gadżety dostali rekruterzy z całego świata wraz z CV?

Orzeł z origami – taki prezent dołączył do CV kandydat, aby udowodnić, że zdecydowanie jest osobą zorientowaną na szczegóły (czego wymagał pracodawca)

Krople do oczu – taki prezent dołączył do swojego CV kandydat, który zasugerował jednocześnie, że przydadzą się one rekruterowi, którego wzrok zmęczy się przeglądaniem dziesiątek CV. Miał to być wyraz troski i dbałości .

Ciastka w kształcie kobiecych piersi – ten prezent okazał się pomyłką. Kandydatka upiekła dwa ciasta – jedno w kształcie kobiecych piersi, które miało trafić do jej męża. A trafiło do rekrutera…

Klucz (a w zasadzie jego zdjęcie) – z komentarzem „dziękuję za otwarcie tych drzwi dla mnie”

Bombonierka i butelka wódki – taki prezent dostał rekruter, ale nie od kandydata, tylko od jego matki. Kobieta dołączyła do prezentu kartkę z napisem „dziękuję za pomoc synowi w szukaniu pracy. Zanim ją znajdzie, Pan będzie tego potrzebował”. Niestety kandydat nie dostał pracy.

Filtr do wina – z kartką by rekruter odfiltrował innych kandydatów.

Figurka żołnierzyka G.I Joe – od kandydata na programistę, który twierdził że walczy o czysty kod

Torebka herbaty – do której przyczepione było CV. Do herbaty dołączono też kartkę z informacją „zanim zaczniesz czytać to CV zrób sobie herbatę. To będzie najważniejszy dokument, jaki dziś przeczytasz”.

Dodaj komentarz