Gdzie wyemigrować? Porównaj koszty życia

Pracujesz jako freelancer online? Możesz zatem pracować z każdego miejsca na świecie! Zamiast wydawać prawie 6 zł na benzynę i 1500 zł na wynajmowane mieszkanie może warto poszukać kraju, w którym koszty życia są niższe? Pomoże nam w tym serwis eardex.com

Serwis eardex.com został stworzony z myślą o turystach oraz osobach chcących wyemigrować  z własnego kraju – za jego pomocą, możemy dowiedzieć się ile w wybranym kraju kosztuje hostel, piwo, papierosy benzyna, połączenie telefoniczne – a wszystko to sprowadzone do jednolitej waluty dolara lub Euro.

Serwis, jeśli dopiszą użytkownicy, nie przeterminuje się tak jak zwykłe, publikowane w sieci artykuły, które podają wprawdzie ceny, ale po kilku latach są już one nieaktualne (pomyślcie jak zdziwiłby się turysta, gdyby przeczytał o cenie benzyny w Polsce sprzed powiedzmy 5 lat…) Ceny produktów i usług wprowadzają na stronę sami użytkownicy, mieszkańcy określonych krajów (lub osoby, które kraje te niedawno odwiedziły). Oczywiście, by wprowadzić dane, trzeba się zarejestrować.

Ceny wprowadza się nie tyle na cały kraj, co dla wybranego miasta – regionu – dzięki temu, użytkownicy mogą zobaczyć jakie średnie ceny są np. w Polsce, ale mogą też sprawdzić poszczególne miasta – między Warszawą a Rzeszowem są przecież spore różnice. Jedyne czego w serwisie brakuje, z punktu widzenia osób, które rozważają emigrację i pracę freelancera za granicą, to informacji o tym, jak wygląda koszt i dostęp do Internetu w danym kraju.

Podobny serwis, który porównuje koszty życie miedzy największymi miastami z całego świata to serwis stworzony przez byłego pracownika Google – Numbeo.com W tym serwisie istnieje opcja na porównanie kosztów życia np. w Krakowie z Sydnej czy Manilą. Dajcie znać, jak znajdziecie jakiś miły kraik z niższymi kosztami wynajmu, czynszu i transportu!