Czy jedzenie fast foodów mogłoby być dla Ciebie pracą marzeń?

podjadanie Czy jedzenie fast foodów mogłoby być dla Ciebie pracą marzeń? 3500$ można zarobić przez okres trzech miesięcy za … jedzenie hamburgerów, pizzy i innych fast foodów. Ciekawa forma zarobku, nie uważacie?

Po co ktoś miałby płacić za jedzenie określonego rodzaju produktów? Otóż jest to część badania nad otyłością i problemami związanymi ze sposobem żywienia przeprowadzanego przez Uniwersytet w Saint Louis. Naukowcy chcą karmić uczestników badania różnymi rodzajami fast foodów i sprawdzić czy i ile uczestnicy przybiorą po trzech miesiącach na wadze. Jako że jedzenie tego typu żywności może nieść ze sobą przykre konsekwencje, którymi nie jest jedynie nadwaga, ale również problemy zdrowotne, Uniwersytet postanowił zachęcić uczestników wynagrodzeniem. Wynosi ono 3500$ za okres trzech miesięcy. Nie jest to może – jak na warunki USA oszałamiająca kwota, ale i praca nie jest nazbyt wymagająca i pozwala na dodatkowe oszczędności – w końcu jedzenie sponsoruje w pełni pracodawca.

Badacze, po zakończeniu eksperymentu będą chcieli dowiedzieć się, co powoduje, że niektórzy ludzie jedzą pizzę i hamburgery i tyją, a inni nie i z jakich powodów, u niektórych – po tego typu diecie – rozwija się cukrzyca a ich żyły zalepiają się tłuszczem, podczas gdy inni są zdrowi jak przysłowiowe ryby.

Jedyne wymagania dla uczestników to wiek między 18- 65 lat, brak cukrzycy i brak nałogu palenia papierosów. Ponadto muszą już mieć około 13-15 kilogramów nadwagi. Po zakończeniu eksperyment, Uniwersytet zapewnia uczestnikom udział w programie zrzucania nadwagi.

Dodaj komentarz