Adres własnego bloga – czy podawać go w CV

blogowanie1 Adres własnego bloga   czy podawać go w CVNa samej platformie WordPress(jeden z systemów na którym można oprzeć blog) funkcjonuje na świecie 70 mln blogów. A mamy też inne platformy na których można zbudować własny blog. Oczywiście część tych blogów nie jest aktywnych i regularnie uzupełnianych. I tak jednak daje to ogromny materiał treściowy. Często bardzo ciekawy – czy pisząc CV i prowadząc własnego bloga warto link do niego podawać w aplikacji?

Blog to świetne narzędzie do budowania własnego wizerunku. Można za jego pomocą pokazać, że jesteśmy w jakiejś dziedzinie ekspertami i doskonale znamy się na temacie. Blog może też wizerunek zrujnować. Kiedy zatem zamieszczać a kiedy nie zamieszczać linku do bloga w CV?

Zamieszczamy link wtedy kiedy:

  • prowadzimy blog ekspercki w obszarze naszych zainteresowań zawodowych (w ten sposób pokazujemy potencjalnemu pracodawcy jaką mamy wiedzę w dziedzinie w której podejmujemy zatrudnienie).
  • Prowadzimy blog w obszarze naszego hobby i jest to hobby, które może zostać uznane za prezentujące nasze korzystne cechy i buduje nasz wizerunek jako osoby pełnej pasji i zainteresowań. Przykładem może tu być blog o gotowaniu czy tworzeniu biżuterii

Nie zamieszczamy linku kiedy:

  • na blogu eksperckim lub hobbystycznym robimy sporo wycieczek osobistych, które mogą zdradzić pracodawcy szczegóły z naszego życia, jakich zdradzić byśmy nie chcieli
  • nasz blog jest o naszym życiu prywatnym (np. blog ze zwierzeniami czy przemyśleniami, blog dotyczący wychowania córki czy rodziny)
  • blog widocznie pokazuje, że tworzyliśmy notki w godzinach pracy (np. widać to na mikroblogu Blip)
  • blog zawiera nasze zdjęcia, które nie do końca są zdjęciami profesjonalnymi
  • blog traktuje o naszych postawach i wartościach (np. jest blogiem politycznym lub dotyczącym religii)

Dodaj komentarz