Zdrowa pufa dla pracownika

Coraz więcej mówi się o tym, że całodzienne siedzenie przy biurku wcale nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne. Mamy coraz bardziej powykręcane kręgosłupy, cieśnie nadgarstka, wypadające dyski, zniekształcone mięśnie, nadwagę, problemy z krążeniem i sercem. A wszystko przez biurową, siedzącą, statyczną pracę oraz wysoki poziom stresu, jaki fundują nam pracodawcy. Nic więc dziwnego, że stale poszukuje się rozwiązań, które pozwolą nam zadbać o siebie w pracy – drzemka, wygodne krzesła, patia z naturalnymi roślinami, otwierane okna, karnety na siłownie czy ścianki wspinaczkowe  w biurze to tylko niektóre z pomysłów. Pozwólcie, że przedstawię wam kolejny – pufę Jopple projektu Camille Jaigu, Mathilde de Colnet i Marion Veauvy.

Jopple to drewniana obudowa w którą wpasowuje się pufę z pianki poliuretanowej wraz z trzema dodatkowymi matami. W czasie zebrań firmowych można na nich siedzieć, a ich konstrukcja sprawia że cały czas mięśnie naszych nóg i brzucha będą delikatnie pracować. W wolnej chwili, możemy wyciągnąć maty, rozłożyć je i zrobić kilka rozciągających ćwiczeń. Pufy nie zajmują dużo miejsca, a mogą stanowić zdrowy dodatek do naszych biur – pod warunkiem oczywiście, że nasi współpracownicy nie zdziwią się, że nagle zaczniemy robić na matach rozciągające wygibasy.

Nowości na rynku jest sporo –niestety większość pracodawców nie zechce w nie zainwestować i z naszymi problemami zdrowotnymi pozostaniemy sami ze sobą. Zatem dbajcie o siebie – i w pracy i poza nią.

źródło:yankodesign.com