Zdrowa pufa dla pracownika

jopple 01 Zdrowa pufa dla pracownika Coraz więcej mówi się o tym, że całodzienne siedzenie przy biurku wcale nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne. Mamy coraz bardziej powykręcane kręgosłupy, cieśnie nadgarstka, wypadające dyski, zniekształcone mięśnie, nadwagę, problemy z krążeniem i sercem. A wszystko przez biurową, siedzącą, statyczną pracę oraz wysoki poziom stresu, jaki fundują nam pracodawcy. Nic więc dziwnego, że stale poszukuje się rozwiązań, które pozwolą nam zadbać o siebie w pracy – drzemka, wygodne krzesła, patia z naturalnymi roślinami, otwierane okna, karnety na siłownie czy ścianki wspinaczkowe  w biurze to tylko niektóre z pomysłów. Pozwólcie, że przedstawię wam kolejny – pufę Jopple projektu Camille Jaigu, Mathilde de Colnet i Marion Veauvy.

jopple 02 Zdrowa pufa dla pracownika Jopple to drewniana obudowa w którą wpasowuje się pufę z pianki poliuretanowej wraz z trzema dodatkowymi matami. W czasie zebrań firmowych można na nich siedzieć, a ich konstrukcja sprawia że cały czas mięśnie naszych nóg i brzucha będą delikatnie pracować. W wolnej chwili, możemy wyciągnąć maty, rozłożyć je i zrobić kilka rozciągających ćwiczeń. Pufy nie zajmują dużo miejsca, a mogą stanowić zdrowy dodatek do naszych biur – pod warunkiem oczywiście, że nasi współpracownicy nie zdziwią się, że nagle zaczniemy robić na matach rozciągające wygibasy.

jopple 03 Zdrowa pufa dla pracownika Nowości na rynku jest sporo –niestety większość pracodawców nie zechce w nie zainwestować i z naszymi problemami zdrowotnymi pozostaniemy sami ze sobą. Zatem dbajcie o siebie – i w pracy i poza nią.

źródło:yankodesign.com

Dodaj komentarz