Za kasą już nie do Wawy

warszawa Za kasą już nie do Wawy Gdzie migrować jeśli chce się świetnie zarabiać? Jak się okazuje wcale nie do Warszawy! Nasza stolica została już przegoniona pod względem płac przez Katowice, a inne większe miasta powolutku zaczynają deptać Warszawie po piętach.

Do niedawna jeśli marzyło się nam wysokie wynagrodzenie (przy jednoczesnym pozostaniu w kraju) trzeba było decydować się na wyjazd do stolicy. Teraz trend się zmienia. Nadal do Warszawy przyjeżdża za pracą spora ilość osób. W efekcie podaż pracy jest mniejsza niż popyt i pracodawcy nie muszą tak podnosić wynagrodzeń.

Według danych Dziennika Polskiego, w Warszawie podwyżki , jeśli weźmiemy pod uwagę inflację wyniosły zaledwie 0.1%. Dla porównania, w Katowicach 2,1% – jest różnica prawda? Coraz mocniej do warszawskiej średniej zbliżają się też pensje w innych miastach – wprawdzie nie jest to jeszcze poziom 90% czy 100%, ale pamiętajmy również o tym,że koszty życia w Warszawie są nieco wyższe niż w innych rejonach kraju.

Jeśli zatem planujesz migrację zarobkową, to zanim obierzesz kierunek na Warszawę:

  • sprawdź oferty pracy w interesującym cię zawodzie w innych rejonach kraju – może łatwiej będzie pracę dostać, a wynagrodzenie wcale nie będzie niższe.
  • porównaj koszty życia – być może bardziej opłaca się zarabiać mniej ale w tańszym mieście

Dodaj komentarz

One Response to “Za kasą już nie do Wawy”

  1. rosół napisał(a):

    Powinno być zdjęcie Katowic;)