W handlu, praca w długi wolny tydzień wre

W większości serwisów internetowych piszą dziś o rozpoczęciu długiego weekendu majowego – a w zasadzie tygodnia. Rankingom i zastanawianiu się nad tym, kto ma dziś wolne nie ma końca. Tymczasem o ile dla pracowników biurowych, majowy tydzień rzeczywiście może być wolnym czasem od pracy, to dla większości pracowników w handlu jest to jeden z najcięższych tygodni – i to mimo tego, że są w nim aż dwa dni wolne.

Na weekend majowy wiele osób wzięło wolne – ale nie wszyscy wyjechali. Badania podają, że spora ilość pracowników, mimo tego iż wzięła wolne, zdecydowała się zostać w domu. A co osoby te robiły dziś i będą robić w  środę lub w piątek ? Zakupy!

Pracownicy sprzedaży w większości sieci handlowych nie mogli wziąć wolnego na majowy weekend. Siły sprzedaży „rzucone”  są na sklepy niemalże w całości. Okres w okolicach 1 i 3 maja to po świętach Bożego Narodzenia najbardziej handlowy czas dla właścicieli sklepów.

Pamiętajcie o tym, kiedy pojedziecie na zakupy i zmęczona kasjerka nie będzie miała sił na uśmiech – w większości przypadków, to że jest w pracy nie jest jej wyborem.