Kobiety kariery nie potrafią zajmować się domem

6429650 m Kobiety kariery nie potrafią zajmować się domemJak myślicie – czy kobiety na wysokich stanowiskach potrafią szyć?  A gotować? A byłyby w stanie zacerować skarpetę czy może prędzej kupiłyby nową parę ? Badania wykazują, że kobiety, które prężnie budują karierę najczęściej nie są szczególnie gospodarne i typowo kobiece umiejętności – takie jak szycie, szydełkowanie, pieczenie są im zupełnie obce.

Firma Neff, która zajmuje się produkcją piekarników przeprowadziła w USA sondaż i zapytała 100 matek poniżej 35 roku życia i 1000 matek między 35-4 rokiem życia o to, czy potrafią wykonywać bardziej zaawansowane, niż odgrzanie dania z mikrofalówki, obowiązki domowe.  Okazało się, że kobiety kariery nieszczególnie dobrze radzą sobie z takimi zadaniami. 2/3 amerykańskich młodych matek nie potrafi upiec ciasta, połowa nie potrafi szyć, 3.4 nie umie robić na drutach.

Kobiety pytane o to, czy chciałyby posiąść te umiejętności, twierdzą że tak, ale na naukę nie mają czasu – zamiast piec ciasto, wolą kupić gotowe, zamiast cerować skarpetę – wyrzucić ją i kupić nową parę. A czy wy umiecie szyć, gotować lub szydełkować?

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Kobiety kariery nie potrafią zajmować się domem”

 1. Ka_kris45 napisał(a):

  :)) Witam,
  Potrafię wszystkie, a także z przyczyn życiowych przebudowałam za duże, stare biurko dziecka na szafkę w kuchni (pasowało kolorystycznie i mam w domu elektronarzędzia). Byłam dyrektorem w małej firmie, kiedyś specjalistą i kierownikiem w dużej – ale teraz borykam się z zatrudnieniem.
  Ale prawda jest taka, że jak robiłam „karierę” to mało robiłam w domu i odwrotnie.
  Jestem ogólnie uzdolniona „manualanie” – lubię to, widzę efekty którymi się cieszę. Mam też zaradnych rodziców.
  To odżywa wtedy – gdy rynek nie oferuje tego co chcę, lub gdy jest to dla mnie za drogie 😛
  Ale gdybym miała 8-10 godzin pracy zawodowej, wolne weekendy i urlop – to pewnie wiele rzeczy jeszcze nowych bym robiła i stale się uczyła.
  Jednak żeby zarabiać, albo znaleźc pracę gdy jej brak – muszę poświęcać na to cały czas – więc i mało mi się chce ze zmęczenia. Piękne i fajne rzeczy potrafię zaprojektować i czasem je jeszcze szyję. Mam do tego zmysł – ale….itd. nie da się mieć wszystkiego gdy dba się o podstawową egzystencję….dlatego nie dziwię się tym kobietom co dzisiaj wygrywają, że nie mają czasu bądź siły….Pozdrawiam

 2. Badania w USA a Polskie warunki napisał(a):

  Albo mi się wydaje albo badania przeprowadzone w USA nijak maja się do polskich realiów. Spośród moich koleżanek, wszystkich z wyższym wykształceniem i dobrą pracą zdecydowana większość gotuje, piecze, haftuje, szyje lub szydełkuje, ostatnio zaś modny był decoupage. Około 2/3 posiada wszystkie te umiejętności. To samo dotyczy naszych mam – moja pracując na 3 zmiany codziennie znajdowała czas na przygotowanie obiadu, mojej koleżanki mama, osoba z własną firmą, zrobiła na szydełku większość obrusów we własnym domu.

  Cóż, amerykańskie badania maja to do siebie, że robi się je… na Amerykanach. A to specyficzny naród.

 3. Saomi napisał(a):

  .