Kobiety kariery nie potrafią zajmować się domem

Jak myślicie – czy kobiety na wysokich stanowiskach potrafią szyć?  A gotować? A byłyby w stanie zacerować skarpetę czy może prędzej kupiłyby nową parę ? Badania wykazują, że kobiety, które prężnie budują karierę najczęściej nie są szczególnie gospodarne i typowo kobiece umiejętności – takie jak szycie, szydełkowanie, pieczenie są im zupełnie obce.

Firma Neff, która zajmuje się produkcją piekarników przeprowadziła w USA sondaż i zapytała 100 matek poniżej 35 roku życia i 1000 matek między 35-4 rokiem życia o to, czy potrafią wykonywać bardziej zaawansowane, niż odgrzanie dania z mikrofalówki, obowiązki domowe.  Okazało się, że kobiety kariery nieszczególnie dobrze radzą sobie z takimi zadaniami. 2/3 amerykańskich młodych matek nie potrafi upiec ciasta, połowa nie potrafi szyć, 3.4 nie umie robić na drutach.

Kobiety pytane o to, czy chciałyby posiąść te umiejętności, twierdzą że tak, ale na naukę nie mają czasu – zamiast piec ciasto, wolą kupić gotowe, zamiast cerować skarpetę – wyrzucić ją i kupić nową parę. A czy wy umiecie szyć, gotować lub szydełkować?

Tagi: