Kobiety do pracy w ochronie lotniska potrzebne

Prawie 100 kobiet może liczyć na zatrudnienie w ochronie na Lotnisku Chopina. Dokumenty składać można do jutra (choć jeśli odpowiednia ilość osób nie zostanie znaleziona, być może rekrutacja zostanie przedłużona). Jedną z bardziej istotnych umiejętności na stanowisku jest posługiwanie się bronią.

Zwiększona ilość pracowników Służby Ochrony Lotniska wiąże się z przejęciem przez lotniska obowiązków kontroli Straży Granicznej. Kontrolować trzeba też kobiety a do tego konieczny jest ochroniarz płci żeńskiej.

Aby dostać etat w ramach kontroli bezpieczeństwa lotniska trzeba wykazać się wysoką kulturą osobistą, odpornością na stres, potrafić posługiwać się bronią i być sprawnym fizycznie. Wymagane jest też minimum średnie wykształcenie. Zarobki są dość obiecujące (około 3000 zł) oczywiście o ile jest to kwota netto.

Jak na razie kobiet zgłosiło się do służby niewiele – o ile zainteresowanie ze strony mężczyzn jest spore, o tyle kobiety nie garną się do pracy w ochronie. Może jest to pomysł na pracę dla Ciebie?

fot.:Mateusz Atroszko/SXC.hu