Brak dress code w prawie połowie firm

Czy do pracy musisz ubierać się w określony sposób? A może masz nawet specjalny podręcznik pracownika, który mówi jak wolno ubierać się do pracy, a jaki strój będzie faux pas? Takie ustalenia – choć spotykane w niektórych firmach okazują się w Polsce nieszczególnie częste. W prawie połowie polskich firm pracownicy mogą ubierać się do pracy jak chcą.
W sondażu kierowanym do użytkowników, Wirtualna Polska zapytała o to, czy do pracy musimy ubierać się w określony, szczególny sposób. Prawie połowa (46%) może ubierać się do pracy jak chce – na strój nikt nie zwraca uwagi. 17% nie ma aż takiego szczęścia – w ich pracy obowiązuje służbowy uniform – zatem nie ma żadnej dowolności. Garsonka i krawat to konieczność dla 8% pracowników. Prawie co trzeci pracownik (29%) ma obowiązek ubioru schludnego i czystego, ale nie ma zasad, które jednoznacznie określają jakie kolory czy fasony są dozwolone.
Ścisły dress code w polskich firmach – przynajmniej w opinii użytkowników prowadzącego sondaż serwisu – nie dotyka tak wielu pracowników jakby się mogło wydawać –zdecydowana większość może przychodzić do pracy tak jak chce – byle swoim wyglądem nie straszyć. A jak jest u was?