Zdobycie pracy szantażem?

porwanie szantaz Zdobycie pracy szantażem? Jak kreatywnie zdobyć pracę? Może zakupić domenę z nazwiskiem prezesa firmy w której chcecie pracować, a potem go zaszantażować że powiesicie na tej domenie zdjęcie Justina Biebera?

Wiecie co to domena? To po prostu nazwa (adres) strony www – np. infopraca.pl jest domeną (a weblog.infopraca.pl subdomeną). Okazuje się, że za pomocą domeny również można zdobyć pracę. A w zasadzie za pomocą domeny i szantażu.

W ten sposób pracę zdobył team kreatywny z Melbourne. Zarejestrowali oni domeny (z końcówką .com) na nazwiska dyrektorów kreatywnych największych agencji reklamowych w Australii i wysłali do nich informację o tym, że domena została wzięta na zakładnika. Aby ją wyzwolić, trzeba się z „porywaczami” spotkać. Jeśli do spotkania nie dojdzie, domena zostanie przekierowana na stronę Justina Biebera (ta informacja pojawiła się jednak dopiero nieco później – wielu dyrektorów mogłoby bowiem uznać, że nie jest to aż taki dramat by ulegać szantażowi).

Jaki był efekt tego „kreatywnego okupu”? 9 wystraszonych recepcjonistek oraz 7 spotkań z dyrektorami kreatywnymi. Zespół kreatywny w wyniku tych spotkań znalazł pracę!

źródło: Maciej Kurek, Adnews.pl

Dodaj komentarz