Przez rekrutację do pozyskania klienta (praca jako Tester Kuchni)

8887355 m Przez rekrutację do pozyskania klienta (praca jako Tester Kuchni)Czy rekrutacje można wykorzystać do tego, by zdobyć klientów ? Okazuje się, że tak – jedna z firm zajmująca się odzyskiwaniem podatku zapłaconego za granicą poszukuje swoich potencjalnych klientów właśnie za pomocą ogłoszenia rekrutacyjnego.

W serwisach ogłoszeniowych pojawiła się ostatnio ciekawa rekrutacja na stanowisko Testera Zagranicznej Kuchni. Jakie zadania będzie miała do wykonania osoba zatrudniona? Oczywiście same przyjemne – stołowanie się po restauracjach i opisywanie swoich doświadczeń na specjalnie przygotowanym blogu. Za to wymagania są ciekawe – poza wiekiem i dowolnym doświadczeniem zawodowym, wymaga się od kandydatów by przynajmniej przez 6 miesięcy przebywały za granicą (w krajach takich jak : Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Austria, Belgia, Norwegia ). Po co to wymaganie? Otóż niby po to, by kandydat był w stanie ocenić o porównać dania serwowane w Polsce do tego co jadł za granicą.  Brzmi rzeczywiście jak praca marzeń prawda? Nie trzeba wiele umieć,  a za darmo można sobie zjeść lunch w różnych restauracjach – tyle, że rekrutacje prowadzi firma, bynajmniej nie zajmująca się rekrutacjami ani też prowadzeniem blogów kulinarnych.

Kto zatem wpadła na genialny pomysł zapotrzebowania na testera kuchennego? Firma zajmująca się pomocą w odzyskiwaniu nadpłaconego za granicą podatku. Dzięki ogłoszeniu, zyska ona dostęp do danych osób, które przez ostatnie pięć lat były na emigracji zarobkowej i spędziły za granicą przynajmniej 6 miesięcy. To da podstawę do tego, by zaproponować pomoc w odzyskaniu podatku – a przecież kto odmówi propozycji otrzymania dodatkowej (i legalnej) kasy. Pomysł na zdobycie klientów za pomocą  ogłoszenia rekrutacyjnego wydaje się nie mieć słabych punktów – poza tym, że jednak jest to delikatne wprowadzenie w błąd…

Dodaj komentarz

One Response to “Przez rekrutację do pozyskania klienta (praca jako Tester Kuchni)”

  1. prac-usss says:

    Ciekawe co dostaje do jedzenia taki tester kuchni 🙂
    Czego to ludzie nie wymyślą…