Podejmę się pracy bądź stażu

staz pensja Podejmę się pracy bądź stażuSzukasz pracy? A może jesteś w stanie zadowolić się stażem? Nawet bezpłatnym? Umieszczanie w jednym zgłoszeniu do firmy informacji, z której wynika że poszukujemy pracy bądź stażu, nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego?
Przede wszystkim dlatego, że dla większości pracodawców informacja o tym, że kandydat zgodzi się również na staż jest informacją z której wnioskują, że :

  • Pracownik ma małe doświadczenie zawodowe lub nie ma go wcale
  • Pracownik nie ma na tyle dużej pewności siebie bądź wiary we własne możliwości, by sam siebie mógł przekonać o tym, że jego kompetencje wystarczą do tego by dostać pracę
  • Pracownik jest gotów pracować za niewielkie wynagrodzenie bądź za darmo

Jeśli zaś kandydat jest otwarty na propozycje stażu (zarówno płatnego jak i bezpłatnego) oznacza to – dla większości pracodawców – że nie ma większego sensu proponować mu pracy w oparciu o etat i wynagrodzenie na standardowym poziomie, skoro można w miarę bezpiecznie wypróbować kandydata w ramach stażu. Zatem sytuacja, w której osoba która w jednym mailu (liście motywacyjnym) pisze o tym, że jest zainteresowana pracą bądź stażem rzadko kiedy dostanie propozycje pracy – choć oczywiście może ją dostać po stażu.

(I jeśli wydaje się wam to nieuczciwe to zwróćcie uwagę na to, że to kandydat wycenia się jako pierwszy – to trochę tak, jakbyście poszli do sklepu po np. buty, które pierwotnie kosztowały 600 zł, zostały przecenione na 300 zł a wy byście się upierali ze chcecie zapłacić 600zł)

Dodaj komentarz

One Response to “Podejmę się pracy bądź stażu”

  1. Michał says:

    To zależy wszystko wg mnie od tego jak zostanie dany kandydat postrzeżony. Pracodawcy doskonale znają się na aktualnych realiach rynkowych i wiedzą że mają pełny wachlarz wyboru co do pracownika. Jak nie ten to inny. Inna już sprawa ma się w odniesieniu do konkretnych stanowisk i realizacji konkretnych zadań. Jeżeli pracodawcy zależy na realizacji konkretnego zadania to nie może bazować na pracownikach który nie cenią się zbyt wysoko.